Superhrdina Modré ucho

            V Amerike sa počujúcim rodičom narodil nepočujúci syn Anton. Dali mu slúchadlá, ktoré mali modrú farbu. Anton ich nosil rád. Tiež obľuboval komiksy, ktoré veľmi rád čítal.

            Keď Anton dovŕšil štyri roky, jeho jediným prianím bolo stať sa hrdinom. Myslel si, že keď má slúchadlá, hrdinom byť nemôže, a tak sa rozhodol, že ich už nebude používať. Svojej matke povedal: „Superhrdinovia nenosia modré uši!“

            Z Antonovho rozhodnutia bola jeho matka nešťastná a hľadala pomoc. Napísala e-mail známej americkej firme Marvel, ktorá vytvárala komiksy a superhrdinov. Prosila ich o vytvorenie hrdinu, ktorý má problémy s počutím, čím by tak pomohla svojmu synovi, aby začal znovu používať slúchadlá. Redaktor si prečítal e-mail a rozhodol sa pomôcť rodine nepočujúceho chlapca. Na papier nakreslil postavu Hawkeyho a vedľa neho malého chlapca Antona. Napísal, že aj Hawkey stratil sluch, keď bojoval proti zloduchom, a taktiež dostal slúchadlo. Dve nakreslené postavy hrdinov poslal e-mailom rodine, no Anton nebol spokojný.

            Redaktor si uvedomil, že to Antonovi nestačí. Rozhodol sa stretnúť s kolegami a spoločne hľadali ďalšiu možnosť, ako Antonovi pomôcť. Tvorcovia komiksu dostali nápad a povedali, že superhrdinom môže byť sám malý nepočujúci chlapec, ktorý čerpá svoju silu zo „slúchadla“. Superhrdinu pomenovali Modré ucho. Tvorcovia komiksu sa začali venovať komiksovému príbehu, kde superhrdina nosí špeciálne modré slúchadlo.

            Keď bol celý komiksový príbeh hotový, firma Marvel vydala komiksový časopis s názvom Modré ucho. Na titulnej stránke komiksu boli napísané tieto vety: „Keď nebezpečenstvo vydá zvuk, Modré ucho prijme hovor! Anton Smith je Modré ucho. Pomóóóc!“ Modré ucho: „Vďaka môjmu slúchadlu počujem, že niekto potrebuje pomoc!“

            Keď sa komiks dostal Antonovi do rúk, bol veľmi šťastný. Prečítal si komiksový príbeh o Modrom uchu. Pomyslel si, že aj on môže byť superhrdinom, a preto začal svoje „modré uši“ znovu s hrdosťou nosiť. Dokonca mu jeho matka ušila kostým superhrdinu Modrého ucha.

Koniec smiley

 

Autor: Roman Vojtechovský

Prekladateľka - figurantka: Karin Freudenschussová

Ilustrátorka: Linda Pašáková – Svoradová

Rok vydania: 2016 (www.kniznicaticha.sk)

Rok vloženia na danú stránku: 2019

Zdroj dvoch obrázkov: MARVELL. Marvel team creates deaf superhero called Blue Ear in honor of boy. In: CBS News [online]. 27. 5. 2012 [cit. 19. 1. 2017]. Dostupné na www:<www.cbsnews.com/news/marvel-team-creates-deaf-superhero-called-blue-ear-in-honor-of-boy/>.

Použitá literatúra:

 

Copyright © 2015 - 2024 - Snepeda. Všetky práva vyhradené.

aktualizované: 14.05.2024 08:36:39